Emre Önal

Network ve Donanım Uzmanı

Bilgi Sistemleri Sorumlusu

Emre Önal

Network ve Donanım Uzmanı

Bilgi Sistemleri Sorumlusu

Başarılı olmak için çalışmak, çalışmak için istekli olmak gerekir.

PDKS Nedir. ?

Aralık 4, 2019 BLOG

PDKS “Personel devam kontrol sistemi” personelin belirlenen kontrol noktalarından giriş çıkışlarının PDKS cihazları ile zaman damgalı olarak kayıt altına alınması ile başlar. Bu kayıtlar online olarak PKDS programı‘na iletilmesi analiz edilmesi ve analiz sonucunda hazırlanan raporlama, raporların insan kaynakları, finans programlarına aktarılması sürecinin tamamına PDKS sistemi denilmektedir.Personel kaçta işe geliyor, geç kalıyor mu ?Personel kaçta işten çıkıyor, erken çıkışlar oluyor mu ?Personel hangi vardiyada hangi aralıklarla çalışıyor ?Personel kaç saat çalışıyor ?Personel ne kadar efektif çalıştığını takip edebiliyor musunuz?Çalışma saatleriniz ve mesaileriniz kanunların dışına çıkıyor mu ?Mesaileri, izinleri, devamsızlıkları takip edebiliyor musunuz ?Mesaileri, izinleri, geç kalmaları ve bunların maaşa yansımasını hesaplayabiliyor musunuz ?Hesaplarınızı finans, insan kaynaklarına ne kadar sağlıklı aktarabiliyorsunuz ?Tüm bu işlemler için ne kadar zaman harcıyorsunuz ?

 Bu soruların tamamına ve çok daha fazlasına sadece PDKS programı ile sahip olabilirsiniz.

Personel Devam Kontrol Sistem Bileşenleri

PDKS Cihazları

PDKS sistemi temel olarak iki ana birimden oluşur, bunlardan ilki PDKS veri giriş cihazlarıdır. Personelin hareketlerinin kayıt altına alınması, hareketlerin yazılıma aktarılması gibi görevleri yerine getiren bu cihazlar parmak izi okuyucu cihazlar, yüz tanıma cihazları ve personel kart sistemleri olarak projeye göre seçilir.

PDKS programı bilgisayar yazılımı olması sebebiyle yapılabileceklerin sınırları oldukça geniştir ve hata durumlarında eğer cihazlardan gelen veri sağlıklı ise düzeltime imkanı yüksektir. Ancak cihaz seçiminde çok dikkatli olunması gerekmektedir, çünkü cihaz kaynaklı olacak hataların önüne geçmek, geriye almak imkansızdır. Özellikle son zamanlarda yaygınlaşan Çin menşeli cihazlarda bu sorunlar sıkça yaşanmaktadır. bu sebeple sektörün lideri Güney Koreli Suprema ile çalışmayı seçmiştir.
Aşağıdaki bağlantılardan PDKS cihaz seçeneklerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. PDKS Parmak izi Okuyucular PDKS Yüz Tanıma Cihazları Personel Kart Okuyucular

PDKS Programı

PDKS programı holdinglerden kobilere kadar binlerce işletme ile çalışmanın tecrübesiyle uzun yıllarca geliştirmesi devam etmiş sektörün içerik bakımından en gelişmiş programıdır. PDKS programı modüler yapıda hazırlanması sayesinde sektör ve firmalardan gelen özel talepler programın çekirdeğine değilde modül olarak eklenmiştir. Bu sayede Türkiye’nin tartışmasız en geniş kapsamlı, dolayısıyla en fazla ihtiyaca cevap veren yazılımı ortaya çıkmıştır. Modüller sayesinde firmanın isteklerine göre ister basit istenirse de gelişmiş olarak programın kurulumu yada geliştirmesi yapılabilmektedir.
Gelişen yazılım teknolojilerine olabildiğince hızlı bir şekilde adapte ettiğimiz yazılım, çeşitli API’ler ile insan kaynakları, puantaj, finans, oracle, ERP yada CRM gibi programlara kolaylıkla entegre edilip veri gönderebilir yada veri alabilir durumdadır.
Online olarak internet üzerinden yada kapalı ağ içinde masaüstü yazılım olarak kullanılabilen geniş bir çerçeveye sahiptir.PDKS programımız lokal bilgisayarda ve Web sürümü ile online olarak çalışabilmektedir.Web PDKS sürümümüz tamamen bulut tabanlıdır “Cloud PDKS”Mobil PDKS : Android ve IOS uygulamalarımızla PDKS programımız her zaman yanınızda.İş ve çalışma kanunlarına %100 uyumlu ve güncel kanun değişikliklerinin hızlıca uyarlandığı esnek yapı. PDKS programı Microsoft .NET tabanlı geliştirilmiştir.Veri kayıt için Microsoft SQL veri tabanı kullanılmaktadır.Veri tabanı tasarımında bütünüyle ilişkili tablolar ve obje merkezli tasarım yapılmıştır.Müşteri tarafından kolay yedeklenebilir yapıya sahiptir.Modüler yapısı sayesinde sektöre yada firmaya özel eklenebilir kolay yapı.Tüm modüller tek bir veri tabanı içinde tutulmaktadır.İnternet tabanlı olarak web sürümü aynı anda masaüstü sürümü ile senkronize kullanım.Kapalı network üzerinde online yada offline kullanılabilir.Talebe özel rapor hazırlamaGünlük, aylık, yıllık gibi periyotlarla performans raporları.Vardiya, fazla mesai ve normal çalışma süreleri kanunların izin verdiği çerçeve dahilinde uyarı sistemiDevamsızlık, geç kalma, erkan çıkma gibi alışkanlıkları bulunan sorunlu personelin tespiti.

PDKS Programı Genel Özellikler
  • Kolay – Kullanıcı dostu arayüz
  • Esnek – Her sektöre özel modül
  • Sağlam – MS SQL Veri tabanı
  • Güvenli – Kullanıcı bazlı erişim hakları, kapalı network çalışabilme.
  • Erişilebilirlik – Web tabanlı hizmetler, masaüstü, mobil
  • Entegre – API desteği ile birçok programa kolay entegrasyon
  • Hızlı – Microsoft .net yazılım dili ile geliştirilmiş güçlü altyapı.
  • Güçlü – Crystal Report destekli esnek raporlar
Taggs: