Emre Önal

Network ve Donanım Uzmanı

Bilgi Sistemleri Sorumlusu

Emre Önal

Network ve Donanım Uzmanı

Bilgi Sistemleri Sorumlusu

Başarılı olmak için çalışmak, çalışmak için istekli olmak gerekir.

Veeam Backup & Replication

Kasım 22, 2019 BLOG
Veeam Backup & Replication

Özellikler ve yetenekler

Veeam® Backup & Replication™ TÜM sanal, fiziksel ve bulut tabanlı iş yükleriniz için Akıllı Veri Yönetimi sağlar. Geleneksel yedekleme çözümlerini sonsuza dek ortadan kaldırmak üzere tek bir yönetim konsolundan tüm uygulamalarınız ve verileriniz için hızlı, esnek ve güvenilir yedekleme, kurtarma ve replikasyon işlerini yönetebilirsiniz. 

Wistia video thumbnail

Yedekleme

Zamandan tasarruf edin ve yedekleme pencerelerini kısaltın

Veeam Backup & Replication, hem daha kısa yedekleme pencereleri elde etmenizi hem de yedekleme ve depolama masraflarınızı azaltmanızı sağlayarak TÜM iş yükleri için hızlı ve güvenilir yedekleme sunar.

YENİ Veeam Bulut Katmanı

Hızla büyüyen verilere karşı ölçeklenebilir, düşük maliyetli depolama çözümleri sunun.Veeam Bulut Katmanı; Amazon S3, Azure Blob Storage, IBM Cloud Object Storage, çeşitli S3 uyumlu servis sağlayıcılar ve şirket içi depolama çözümleri ile yerleşik, uygun maliyetli nesne tabanlı depolama sistem entegrasyonları kullanarak uzun süreli veri saklama için sınırsız kapasiteli büyütülebilir yedekleme havuzu sunar. 

 • Nesne depolamanın düşük maliyetinden, basitliğinden ve esnekliğinden yararlanın
 • Diğer yedekleme sağlayıcılarının aksine iki kez faturalandırılmadan bulutta veri depolayın
 • İkincil depolama cihazları nedeniyle sağlayıcıya bağlı kalmaktan kurtulun

Scale-out Backup Repository

Kullanıcılar, farklı depolama cihazları üzerinden bir soyutlama katmanı sağlayarak yedek depolama için sanal bir havuz oluşturabilir ve çeşitli yedekler atayabilir. Scale-out Backup Repository ayrıca genel bulutta alt katmanlı disk ve teyp nesne depolama dahil olmak üzere şirket için nesne depolama havuzları ve bulut tabanlı çözümler gibi nesne depolama cihazlarını destekler. Bununla birlikte ister şirket içi ister bulutta olsun, havuza ek depolama cihazları ekleyerek kapasitenin kolayca artırılmasına olanak tanır. Scale-out Backup Repository birden çok fayda sağlar:

 • Depolama yatırımınızın TAMAMINDAN yararlanın
 • Yedekleme işi yönetimini ve uyumluluğu basitleştirin, kapasiteyi artırın
 • Yedekleme performansını güçlendirin
Wistia video thumbnail

YENİ   SAP HANA ve Oracle RMAN için Veeam Eklentileri

Kolayca kurulan SAP HANA ve Oracle RMAN için Veeam Eklentileri ile büyük kurumsal uygulamaları Veeam ile yönetin.

VMware vCloud Director (vCD) ile Entegrasyon

Veri koruma hizmetlerini Hizmet olarak Altyapı (IaaS) yığınına inşa ederek VMware’in bulut bilişim yönetimi platformunun gücünden yararlanın. Veeam Backup & Replication kimlik doğrulama, self servis yedekleme/kurtarma ve politika belirleme dahil olmak üzere vCD için tam destek sağlar. Bu yetenekler ,veri yönetiminin kontrolünü müşterilerine doğru erişim seviyesinde sağlamak durumunda olan bir sağlayıcının ihtiyaç duyacağı her şeyi sunar.

Wistia video thumbnail

Veeam’in başarılı entegrasyon olanağıyla GreenPages’ın vCloud Director ve vCloud Suite çözümlerini ayrıntılandırma konusundaki uzmanlığı birleşince, ortak müşterilerimiz için muhteşem bir kombinasyon ortaya çıkıyor. İleriye dönük vCloud Director dağıtımlarımızda Veeam’den daha verimli şekilde faydalanabileceğimiz için çok mutluyuz.Chris WardCTO
GreenPages Technology Solutions

Kurtarma

Tüm sanal makinelerden farklı dosyalara kadar her şeyi geri yükleyin

Veeam Backup & Replication farklı dosyalar, sanal makinelerin tamamı ve uygulama öğeleri için daha düşük kurtarma zamanı hedefleri (RTO’lar) elde edebilmeniz için sanal olarak her türlü kurtarma senaryosunda güvende olmanızı sağlar ve ışık hızında ve güvenilir geri yükleme imkanı sunar.

Instant VM Recovery ile tüm sanal makineleri dakikalar içinde geri yükleyin. Depolama sağlamak, yedeklemeyi ayıklamak ve bunu üretime kopyalama süresince kullanıcıları bekletmek yerine vSphere ya da Hyper-V üzerinde sanallaştırılmış herhangi bir uygulamayı doğrudan son yedekleme üzerinden çalıştırın. Geri yüklemenin ardından VMware Storage vMotion, Hyper-V Live Migration veya Veeam’in sunduğu özel Hızlı Geçişten yararlanarak sanal makineleri yeniden üretim depolama alanına taşıyabilirsiniz.

Buna ek olarak Veeam sayesinde:

Veeam Cloud Mobility

TÜM iş yüklerini 2 kolay adımda taşıyın ve kurtarınVeri taşınabilirliği, hızlarını korumak ve karma bulut ortamlarını kontrol altında tutmak isteyen kuruluşlar için çok önemlidir. Veeam Cloud Mobility sadece iki adımda şirket içinde bulunan veya bulut tabanlı iş yüklerini kolayca AWS, Azure ve Azure Stack’e taşıma ve kurtarma olanağı sağlayarak karma bulut ortamlarında iş sürekliliği ve Erişilebilirlik sunar. 

 • İş yüklerinizi buluta taşıyın
 • İş sürekliliği elde etmek için iş yüklerinizi buluta geri yükleyin ve kurtarın
 • Buluttaki veri yedekleri için test ve geliştirme olanaklarına erişin


VEEAM CLOUD MOBILITY HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN 

Veeam Explorers

Uygulama öğesi kurtarma artık çok daha hızlı ve kolay. Hızlı granüler kurtarma için Veeam Explorers ile kurtarmanız gereken öğelere tam olarak yoğunlaşın ve farklı öğeleri doğrudan yedeklerinizden geri yükleyin.Veeam Explorer’ları kullanarak BT alanında nasıl kahraman olabileceğinizi keşfedinŞirketimizde en çok, kullanıcıların Microsoft Exchange’de yanlışlıkla sildiği öğeleri geri yüklüyoruz. Veeam ile kullanıcıların posta kutularını arıyoruz, öğeleri buluyoruz (genellikle e-posta oluyor) ve bunları dakikalar içinde posta kutularına geri yüklüyoruz.Raymond CisconKıdemli Sistem Mühendisi
MacLean-Fogg Company

Veeam Explorers’a:

VMware vSphere için Rol Tabanlı Erişim Kontrolü portalı

Veeam’in Rol Tabanlı Erişim Kontrolü (RBAC) portalı, VMware vSphere ortamları için kapsamlı dahili self servis yedekleme ve geri yükleme işlevlerini sunarak endişeleri azaltır, kurtarma hızını artırır. Veeam’in vSphere için RBAC portalı, BT kaynaklarından kazanmakla beraber şu konularda yardımcı olur:

 • Kullanıcıların atanan yedekleme işlerini kolayca oluşturmalarına, geri yüklemelerine ve izlemelerine olanak sağlayan görevler ve öncelik yetkileri vermek
 • BT değişim istekleri ile ilgili iş gücünü azaltmak
 • Yedekleme parametrelerini ve görevlerini kontrol etmek üzere güvenlik gruplarından yararlanmak
Wistia video thumbnail

Replikasyon

Kolaylaştırılmış veri kullanılabilirliği ve felaket kurtarma

İş için kritik uygulamalarınızın kesintisiz çalışmasını sağlayarak gelişmiş, imaj tabanlı sanal makine replikasyonu ve kolaylaştırılmış felaket kurtarma (FK) sunar. Veeam, TÜM uygulamalar için düşük RTO’lar sunar.

Veeam Availability Suite’e Yükseltin

Veeam Backup & Replication’ın sağlam yedekleme, kurtarma ve replikasyon yeteneklerine ve Veeam ONE™’ın gelişmiş İzleme ve Analiz özelliklerine sahip olan Veeam Availability Suite™ sanal, fiziksel ve bulut tabanlı ortamlarınızı yönetmek için eksiksiz bir kesintisiz erişilebilirlik çözümü sunar. Kuruluşlar, Veeam Availability Suite’in kurumsal düzeyde sunduğu avantajları sayesinde Kesintisiz Erişilebilirlik stratejilerini uygun maliyetli ve güvenli şekilde ölçeklendirebilir.